نام کامل:کیوان فکری پور,نام مستعار:شرکت داده پردازی نیلرام.آدرس سایت:www.nilram.info.همکاران:Soomar63

مرا بخاطر بسپار

ورود
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg

مزایای رقابتی این شرکت در دو حوزه قابل بررسی است:

شاخص سازمانی:

شرکت نیلرام کوشیده است که رویکردی سیستمی و علمی به فرآیند تدوین نرم افزار داشته باشد. در این فرآیند ابتدا کارشناسان خبره هر حوزه، فرآیندهای صحیح را مدون می نماید و درست ترین آنها به عنوان مرجع تدوین نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال روشها و متدهای مختلفی جهت برنامه ریزی تولید و مواد و یا محاسبه قیمت تمام شده وجود دارد که در نرم افزارهای نیلرام اصولی ترین و صحیح ترین متدها گنجانده شده است.

بازبینی روشهای موجود برای انجام فرآیندهای سازمان، عموما تخصص های ویژه ای به جز رایانه و انفورماتیک را طلب می کند که شرکت نیلرام با دقت و ظرافت فراوان این مراحل را پشت سر گذاشته است.

دیدگاه های مختلفی درون شرکتهای نرم افزاری در ایران وجود دارد. در برخی از نرم افزارهای ایران به نظر می رسد نویسندگان نرم افزار هیچ نگاهی به عملکردهای واحدهای مشتری نداشته اند و در فضای مورد نظر ذهن خویش به تدوین و بسط نرم افزارها پرداخته اند.

در برخی دیگر، فارق از اینکه روش هایی که در سازمان در حال اجرا شدن است صحیح است و یا خیر، شرکت های نرم افزاری شروع به تدوین نرم افزار با توجه به گردشهای موجود می نمایند که این دیدگاه صرف انفورماتیکی، مضرات متعددی را برای سازمان در پی خواهد داشت.

شرکت نیلرام تلاش می کند تا دیدگاه سوم را برگزیند. در این دیدگاه ابتدا شرکت نیلرام نسبت به تمام فرآیندهای سازمان شما شناخت پیدا خواهد کرد. سپس با دسته بندی علمی و صحیح فرآیندهای سازمان شما را مهندسی مجدد می نماید. فرآیندهای باز مهندسی شده ورودی تدوین و یا توسعه نرم افزارها خواهد بود.

نیلرام به این نکته می بالد که هیچگاه بر اساس سعی و خطا اقدام به تدوین نرم افزار ننموده است.

از دیگر تمایزات نرم افزارهای شرکت نیلرام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از آخرین متدها و متدولوژی عملیاتی در کسب و کار های گوناگون با صرف بیش از 48000 نفر ساعت کارشناسی جهت آنالیز، تحلیل و طراحی
  • استفاده نمودن از مشاوره مهندسی سیستمها برای تدوین نرم افزارهای خود
  • عموما شرکتهای نرم افزاری برای طراحی محصولات خود از مشاوران خبره هر کسب و کار و روش و دستورالعملهای جامع استفاده نمی نمایند.این امر صرف هزینه های دوباره کاری برای کارفرما و تولید کننده را در پی دارد.
  • با توجه به این مهم، این شرکت با تجزیه و تحلیل فرایندی کسب و کارهای مختلف و صرف هزینه کارشناسی توانسته است برای حصول نیازهای مدیریت استراتژیک بستری جامع را محقق نماید.
  • طراحی، پیاده سازی، آموزش و بهره برداری از ساختارهای اطلاعاتی مطابق با روش ها و دستورالعملهای سازمان و ارائه مکانیزمهای بهبود فرایندی با استفاده از برترین نمونه های صنعت.
  • قابلیت بالای ابزار برای بومی سازی و استاندارد سازی فرایندهای جاری سازمان

شاخص ابزاری:

نرم افزارهای مبتنی بر ابزار طراحی و تولید اوراکل دارای محتوا و ویژگی های ذیل می باشد:

قابلیت توسعه سریع در بستر نرم افزاری

یکی از دغدغه های توسعه نرم افزار، توسعه سریع در بستر کاملا کاربردی می باشد که به ابزارهای طراحی نرم افزار مرتبط است، عموما این اصول بر اساس فرایندهای مهندسی نرم افزار تدوین نگردیده و فقط به طراحی فرمها و روالها بسنده می شود که این امر موجب عدم یکپارچگی در طراحی و بروز مشکلات عدیده در هنگام پیاده سازی است. شرکت اوراکل برای رفع این معضل ابزارهای مختلفی را برای طراحان نرم افزار مهیا نموده است.


ابزارهای که این شرکت برای توسعه نرم افزارهای خود در محیط اوراکل استفاده نموده است ابزار Oracle DataModeler می باشد که این ابزارها خود به عنوان مرجع آموزشی مهندسی نرم افزار در دانشگاه های مطرح دنیا تدریس می گردد.

مزید بر اطلاع اینکه با توجه به نظر سنجی انجام شده از مهندسین نرم افزار در دنیا استفاده از این ابزار بعنوان یکی از راحت ترین و سریع ترین ابزارها جهت تحقق نیازهای طراحان شناخته شده است.

قویترین و کاملترین محیط تجزیه، تحلیل و برنامه سازی

شرکت اوراکل به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان متد های تجزیه، تحلیل و برنامه سازی در دنیا با ارائه متدهای Oracle Business Process Analysis Suite و Oracle Application Implementation Methodology توانسته بخش عظیمی از صنعت تولید ابزارهای نرم افزاری در دنیا را راهبری نموده و همچنین خود را در صدر شرکت های دانش محور قرار دهد.

قویترین و کاملترین بانک اطلاعاتی

با توجه به اخبار درج شده در سایتهای معتبر دنیا در خصوص استفاده از بانکهای اطلاعاتی، شرکت اوراکل در این زمینه نیز از بقیه رقبای خود پیشی گرفته و حدود 35% از کلیه بانکهای اطلاعاتی دنیا را در اختیار خود دارد. این بانک اطلاعاتی با توان پردازش چند میلیون تراکنش در کسری از ثانیه جایگاه ویژه ای را در سازمانهای بزرگ و کوچک از قبیل بانکها مطرح دنیا، سازمانهای نظامی و انتظامی و... پیدا نموده است.

نرم افزارهای تحت وب

یکی دیگر از توانمندی های شرکت اوراکل استفاده از تکنولوژی های بروز جهت ارائه محصولات خود در محیط web است، که نسبت به سایر رقبای خود از سرعت و کیفیت بالاتری برخوردار می باشد، این شرکت با استفاده از ساختار Java Oracle که خود یکی از متولیان این محیط است، در حال حاضر از بیشترین محبوبیت نزد برنامه نویسان خبره دراین صنعت برخوردار می باشد.

از ویژگیهای قابل اشاره، اجرای این ابزار برروی تمامی سکوهای عامل (Unix, Linux,Windows,Mac) و تمامی مرورگرهای اینترنتی (Internet Explorer,Mozila Firefox, Google Chrome,Maxton, Safari, opera) می باشد.

بدون محدودیت کاربر

از وجوه قابل ذکر دیگر می توان به عدم محدودیت در ارتباط کاربران با این ابزار قدرتمند اشاره نمود این ابزار به راحتی امکان ارتباط هزاران کاربر را به شکل همزمان مهیا می نماید.

قویترین ابزار نگهداری و بازیابی اطلاعات

شرکت اوراکل با داشتن چند دهه تجربه در خصوص نگهداری و بازیابی اطلاعات و اهمیت این امر برای مراکز حساس، توانسته است با ارائه راه حلهای مختلف با توجه به توان مالی سازمانها احتمال ازبین رفتن اطلاعات را به صفر برساند.

یکی از قویترین ابزار امنیت اطلاعات

همانطور که مستحضر هستید امنیت اطلاعات در سازمانها یکی از مهمترین عوامل موفقیت می باشد در این راستا نیز شرکت اوراکل به علت داشتن مشتریان بسیار با اهمیت در دنیا توانسته است با استفاده از مکانیزمهای بسیار پیچیده، خود را به عنوان نفوذ ناپذیرترین بانک اطلاعاتی دنیا معرفی نماید که تا به امروز گزارشی مبنی بر موفقیت هکرها جهت نفوذ در این بانک اطلاعاتی منتشر نگردیده است. (معماری اطلاعات)

یکی از قویترین و کاملترین ابزار مدیریت اطلاعات و فرایند

بزرگترین معضل شرکت های نرم افزاری عدم داشتن محیطی جهت مدیریت گردش فرایند، رویه و روالهای داخلی ابزار طراحی شده است که بنیان یک نرم افزار جامع را تشکیل می دهد. شرکت اوراکل با ارائه ابزاری با واسط کاربری تحت وب این امکان را مهیا نموده که سازمانها به راحتی مسائل و مشکلات پیش آمده در حین اجرای برنامه ها را مشاهده نموده و برای بر طرف نمودن آن بدون وابستگی به تهیه کنندکان نرم افزارها اقدام نمایند.

انتقال تکنولوژی از کلیه ویرایش هاس قدیم اوراکل به آخرین ویرایش

یکی دیگر از مشکلاتی که سازمانها بعد از خرید نرم افزار با آن مواجه هستند این است که دنیای تکنولوژی اطلاعات به سرعت رو به تغییر است و نرم افزارهایی که در اختیار آنها قرار گرفته است امکان تغییر ویرایش به این تکنولوژی ها را ندارد لذا بعد از مدت زمانی امکان پشتیبانی از این ابزارها توسط شرکتهای سازنده آن وجود نخواهد داشت که این امر موجب هزینه های فراوان و گسستگی اطلاعات جهت تعییر تکنولوژی و یا تغییر نرم افزار می گردد.
شرکت اوراکل به علت داشتن مشتریان بسیار قدیمی بیش از سه دهه تعهدی را نزد مشترین خود سپرده است که با توجه به آخرین تکنولوژی های مطرح دنیا برنامه های کاربردی تحت پلاتفرم خود را به طور کامل پشتیبانی نماید