نام کامل:کیوان فکری پور,نام مستعار:شرکت داده پردازی نیلرام.آدرس سایت:www.nilram.info.همکاران:Soomar63

مرا بخاطر بسپار

ورود
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg

برنامه ریزی منابع سازمانی ERP

برنامه ریزی منابع سازمانی Enterprise Resources Planning

سيستم­ های برنامه ­ريزی منابع سازمانی، يك بسته نرم­­ افزاري مشتمل بر چندين ماژول مرتبط و يكپارچه است كه كليه فرآيندهاي تجاري يك سازمان را، اعم از توليد، منابع انساني، مالي، بازاريابي و فروش را پشتيباني كرده که منجر به يكپارچگي وظايف در سازمان مي­ شود. سيستم­ هاي برنامه ­ريزی منابع سازمانی، به مثابه ستون فقرات اطلاعاتي آن سازمان، از نظر بانك­ هاي اطلاعاتي و فرآيندهاي سازماني محسوب و به منزله نرم ­افزاري، براي پشتيباني فرآيندهاي داخلي سازمان است.

تعریف و ماهیت مكانيزاسيون برنامه ­ريزی منابع سازمانی عبارت است از علم بكارگيري مجموعه ­اي از سيستم­ های الکترونیکی و کامپیوتری، در تمامی فرایندهای کاری یک سازمان است. البته عملیاتی کردن موثر این مفهوم، نیازمند بررسی تجارب قبلی مكانيزاسيون در سازمان­ها و تحلیل مشکلات آنها می باشد.

به كارگيري سيستم­هاي مكانيزه در سازمان ها، به دهه 1960میلادی برمي­ گردد، زماني كه اولين سيستم­هاي مكانيزه مالي و حسابداري، در شركت­هاي تجاري و صنعتي شكل گرفتند. به مرور و با توسعه فن­ آوري­ هاي رايانه، كاربرد فن آوري اطلاعات و برنامه ­ريزی منابع سازمانی در سازمان­ها نيز رشد کرده، سيستم­هاي مكانيزه عملياتي در بخش­هاي مختلف سازمان­ها ايجاد شدند. در دهه 1970ميلادي، سيستم­هاي اطلاعات مديريت شكل گرفتند که با بهره­ گيري از اطلاعات سيستم ­هاي عملياتي موجود، اطلاعات و گزارش­ هاي مديريتي مورد نياز مديران را فراهم مي­ كردند. اين سيستم ­ها با ارائه اطلاعات مناسب، مديران را در ارزيابي كسب و كار خود ياري مي ­رساندند. اطلاعات ارائه شده به وسیله­ اين سيستم ها، در تجزيه و تحليل­ هاي بودجه و هزينه مورد استفاده قرار مي­­ گرفت. با بهره­ گيري از اين سيستم ها، داده­ هاي سازمان در حجم بسيار زياد و در قالب سيستم­ هاي پايگاه داده، نگهداري شده، پردازش و تحليل اين داده ­ها در سرعتي بسيار بالاتر از پردازش­هاي دستي، ميسر مي­ گرديد.

برنامه ریزی منابع سازمانی چیست و وجه تمایز آن با نرم افزارهای جزیره ای در کجاست؟

کلمه ERP در اصل مخفف واژگان Enterprise Resources Planning به معنی سامانه تخصیص و برنامه ­ريزی منابع سازمانی است که طیف وسیعی از فعالیتهای مختلف را که به بهبود عملکرد سازمان منتهی می شود، را در بر دارد. با نگاه مدیریتی، ERP - Enterprise Resources Planning یک تفکر استراتژیک است که یکپارچگی تمام سازمان را در جهت بهبود و تسریع فرآیندهای داخلی و خارجی کسب و کار، افزایش بهره وری و سود با استفاده از ابزار نرم افزاری محقق می نماید.

عموما ابزارهای نرم افزاری که به صورت مجزا و یا جزیره ای در سازمانها تهیه شده و یا استقرار پیدا می کنند دچار کاستی های فراوانی می باشند که در طول زمان هزینه های سنگینی را به سازمان و منابع آن وارد می نمایند، این نقصان در تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیریت حائز اهمیت می باشد در صورتی که استفاده از ابزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resources Planning) کلیه عوامل لازم را فراهم نموده و تحت پوشش قرار می دهد.

مزایا سیستم های یکپارچه و تمایزات آن با نرم افزار های جزیره ای چیست ؟

- ایجاد گزارشات تحلیلی و استراتژیک یکپارچه از تمام فعالیتها و فرایند های سازمانی به راحتی امکان پذیر خواهد بود.
- به دلیل یکپارچگی نرم افزارها، با ایجاد تغییر در یک قسمت اصلی، تغییرات در زیر مجموعه های آن قسمت نیز اعمال خواهد گردید.
- فرآیند اخذ پشتیبانی و بازیابی اطلاعات با سرعت و دقت بالاتری انجام می گردد.
- امنیت اطلاعات در سازمان تضمین می گردد.
- گزارشات استاندارد خواهد شد و با مبانی و ورودی های یکسانی تهیه خواهد شد.
- سرعت جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها به نحو قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد.
- امکان بروز خطا و ثبت دوباره اطلاعات کاهش پیدا خواهد کرد.
- توسعه نرم افزارها، در صورت توسعه سازمان، به سهولت امکان پذیر خواهد بود.
- امکان بهبود و توسعه نرم افزارها با نگاه یکپارچه و فرایندی خواهد بود.
- سازمان به جای تعامل با چند تامین کننده نرم افزاری، با یک تامین کننده تعامل خواهد داشت.
- تمامی استفاده کنندگان نرم افزار با یک واسطه کاربری یکسان کار خواهند کرد.
- امکان ایجاد کارتابلهای متمرکز فرآیندی وجود خواهد داشت.